Focals Akıllı Gözlüklerin Yenilenen Yetenekleri: Navigasyon, Spotify Ve Hatırlatma Servisi

Giyilebilir teknoloji pazarı her geçen gün yeni ürünlere ev sahipliği yapa dursun ABD merkezli akıllı gözlük üreticisi North; Focals isimli akıllı gözlüğüne kullanım deneyimini iyileştirecek yeni özellikler eklediğini duyurdu.
Kullanıcılarından gelen geri bildirimler ışığında bu akıllı gözlükler ile artık Spotify gibi müzik platformlarında şarkı bilgilerinin görüntülenmesi, şarkılar arası geçiş ve ses seviyesi kontrolü gibi özellikler mümkün olacak. Kullanım deneyimini iyileştirecek güncellemeler arasında toplu taşıma ağı ile entegre navigasyon desteği, mesaj okuyabilme ve anlık hava tahmini takibi de yer alıyor.
Tasarım ve teknolojiyi bir arada sunan bu akıllı gözlükler bir araç sürdüğünüzü tespit ettiği anda dikkatinizi dağıtmamak adına kendini kapatıyor. Bu nedenle araç kullanımı sırasında navigasyon desteği almanız şu an için pek mümkün görünmüyor. Focals kullanıcılarına yeni güncellemeyle sunulan bir diğer özellik ise Rewind.
Kullanıcılar gözlük üzerinde yer alan dâhili mikrofon sayesinde kendi sesleriyle not alabilecek ve bu notu belirledikleri bir tarihte hem yazılı hem de sesli olarak hatırlama imkânına sahip olacaklar.