Bulut Teknolojileri Kurumların Maliyetlerini Düşürüyor

Bulut üzerinden veriler depolanıp, yönetiliyor. Uygulamalar ve videolar çalıştırılıp, fotoğraf albümleri saklanıyor, e-postalar iletiliyor. Bulut ile fazla fotoğraflarınızı, e-postalarınızı silmeniz gerekmiyor.

Cihazınıza yüklemeden oyun oynayabiliyor ya da programları kullanabiliyorsunuz. Bulut teknolojileri kurumlara ise daha düşük maliyetlerle daha fazla verimlilik, hız ve esneklik sağlıyor.

KJ: Bulut teknolojileri ile daha fazla verimlilik, hız ve esneklik sağlıyor.

Microsoft Azure platformunda, bir saniyeden daha kısa sürede 1 milyar kayıt sorgulanabiliyor. Bu özellik, şirketleri ve bireyleri daha üretken hale getiriyor.

KJ: 1 saniyeden daha kısa sürede 1 milyar kayıt sorgulanabiliyor.

Uluslararası araştırma sonuçlarına göre işletmeler, 2018’in ikinci çeyreğinde bulut bilişim yazılımlarına yaklaşık 20 milyar dolar harcama yaptı.

KJ: Kurumlar bulut teknolojileri kullanarak maliyetlerini düşürüyor.

Microsoft’un bulut müşterileri ile gerçekleştirdiği bir ankete göre ise buluta adapte olan kurumların yüzde 14’ü hemen IT harcamalarını azaltırken yüzde 80’i ilk 6 ayda maliyetlerini önemli oranda düşürüyor.

KJ: Bulut bilişimle 2022’de 130 bin yeni iş imkanı doğacak.

IDC araştırması, Türkiye’de KOBİ’lerin yüzde 66’sının gelecek 3 yılda buluta geçeceğini ve 2022 yılında bulut bilişimle ilgili 130 bin yeni iş imkânı doğacağını öngörüyor.