Bırakalım robotlar yapsın – Tuğrul Cora | UiPath Türkiye Genel Müdürü

Robotik süreç otomasyonu bilinen kısa adıyla RPA(Robotic process automation) Yani ofislerimizde bilgisayarlarda yaptığımız tekrarlanan, sıkıcı, zaman alan, çalışana neredeyse hiçbir şey katmayan işleri otomasyona aktarmak. Bu işleri bizim yerimize yazılımların yapması.

Bu teknolojinin kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Şu anda iş dünyasının dijtal dönüşüm yolculuğunda trend teknolojilerden biri. Bankalar, telekomünikasyon şirketleri, büyük üretim şirketleri RPA sayesinde birçok kazanım elde ediyor.

Peki sıkıcı da olsa, zaman da alsa ofislerde bu işleri yapmakta olan çalışanlar? Onlara ne olacak? Çalıştıkları ofislerde kendilerini daha değerli hissedecekleri, kendilerine, şirketlerine, müşterilerine gerçek bir fayda sağlayacakları, insana yakışır bir şekilde katma değer üretebilecekleri işleri yapmaya başlayabilecekler mi? Bu sorunun cevabı bu kaçınılmaz dönüşüm için gerekli yetkinliklere sahip olup olamadıklarında aslında.

Biz de robotik süreç otomasyonu konusuna bu pencereden baktık. Dünyanın en büyük RPA şirketlerinden biri olan UiPath’in Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Cora’ya merak ettiklerimizi sorduk. Tuğrul Cora’nın çok değerli katkılarıyla bu video ortaya çıktı.

Herkese keyifli seyirler.